I – Informacje o Tobie

Imię:

Nazwisko:

E-Mail:

Szkoła:

Klasa:

Napisz kilka słów o sobie. Dlaczego chciałbyś z nami pracować? Jakie jest Twoje doświadczenie z programowaniem? (odpowiedź „Żadne” TEŻ JEST DOBRA)


II – Krótki quiz

1. Masz monety o nominałach: 14, 1, 3, 6, 15, 14, 2. Jaka jest najmniejsza kwota, której nie możesz przy ich pomocy wypłacić?

2. Twoja podłoga ma kształt szachownicy 8x8 bez dwóch narożnych pól, tak jak na rysunku. Chciałbyś zmienić wystrój podłogi i wyłożyć ją prostokątnymi kafelkami 2x1. Czy można to zrobić?

3. Jaka jest cyfra jedności liczby 22017?

4. Przed Maką i Paką stoją dwa stosy kamieni. Na każdym jest ich tyle samo. Chłopcy postanowili zagrać w grę. Wykonują ruchy na zmianę; zaczyna Maka. Gracz w swoim ruchu musi zabrać z jednego ze stosów dowolną liczbę kamyczków i je umyć. Przegrywa ten, który nie może wykonać ruchu. Zarówno Maka, jak i Paka są arcymistrzami w tę grę. Kto wygra?

5. Ile jest trójkątów, których wierzchołkami są te punkty:

6. Na półce stoi 6 książek ustawionych w rzędzie. W kolejności od lewej do prawej są to: „Pan Tadeusz”, „Iliada”, „Dziady”, „Zemsta”, „Lalka”, „Mały Książę”. Ile razy minimalnie musisz zamienić dwie sąsiednie książki miejscami tak, żeby ustawić je w kolejności alfabetycznej?